Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)

Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)

Dëshmitar fillimin e së keqes.Nov. 24, 2021 107 Min.
Your rating: 0
8 1 vote

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Kaya Scodelario isClaire Redfield
Claire Redfield
Robbie Amell isChris Redfield
Chris Redfield
Hannah John-Kamen isJill Valentine
Jill Valentine
Tom Hopper isAlbert Wesker
Albert Wesker
Avan Jogia isLeon S. Kennedy
Leon S. Kennedy
Donal Logue isBrian Irons
Brian Irons
Neal McDonough isWilliam Birkin
William Birkin
Lily Gao isAda Wong
Ada Wong
Chad Rook isRichard Aiken
Richard Aiken
Marina Mazepa isLisa Trevor
Lisa Trevor

Permbledhje

Brenda natës, një bandë guximtarësh duhet të zbulojnë atë që po rrënon qytetin e tyre të errët dhe të shkretë Raccoon. Vendi, dikur qendër e lulëzuar, është shndërruar në një qytet fantazmë rrëqethës ku njerëzit kthehen në zombi. Kjo ndodh pas mbylljes së papritur të gjigantit farmaceutik “Umbrella Corporation”. Kompania është e përfshirë në krijimin e armëve biologjike dhe bën eksperimente gjenetike, të cilat kanë shkaktuar kaosin në qytet. A mund t’i mbijetojnë protagonistët kësaj nate të gjatë?

Titulli origjinalResident Evil: Welcome to Raccoon City
Vlerësimi IMDb5.5 votes
Vlerësimi TMDb6.4 220 votes