Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
The Matrix Resurrections (2021)

The Matrix Resurrections (2021)

Return to the source.Dec. 16, 2021 148 Min.
Your rating: 0
6.3 3 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Aktoret

Keanu Reeves isThomas A. Anderson / Neo
Thomas A. Anderson / Neo
Carrie-Anne Moss isTiffany / Trinity
Tiffany / Trinity
Yahya Abdul-Mateen II isMorpheus / Agent Smith
Morpheus / Agent Smith
Christina Ricci isGwyn de Vere
Gwyn de Vere
Lambert Wilson isThe Merovingian
The Merovingian

Permbledhje

Për të zbuluar nëse realiteti ku po jeton është fizik, apo mendor, zoti Anderson, i njohur si Neo, do të duhet të bëjë edhe një herë të njëjtën zgjedhje: ndjekjen e lepurit të bardhë. Tashmë, ai është i ndërgjegjshëm se zgjedhja, megjithëse iluzion, mbetet e vetmja rrugëdalje për t’u futur në Matrix, apo për të dalë prej tij. Neoja tashmë e di se çfarë duhet të bëjë, por ajo që ai ende nuk e di është se Matrixi është më i fortë, më i sigurt dhe shumë më i rrezikshëm se më parë…

Titulli origjinalThe Matrix Resurrections
Vlerësimi TMDb7.6 83 votes