Black Sails

Black Sails

Jan. 25, 2014
Your rating: 0
6.8 16 votes

Krijues

Cast

Toby Stephens isCaptain Flint
Captain Flint
Luke Arnold isJohn Silver
John Silver
Hannah New isEleanor Guthrie
Eleanor Guthrie
Toby Schmitz isJack Rackham
Jack Rackham
Tom Hopper isBilly Bones
Billy Bones
Clara Paget isAnne Bonny
Anne Bonny
Ray Stevenson isBlackbeard
Blackbeard
Luke Roberts isWoodes Rogers
Woodes Rogers

Video trailer

Images

Synopsis

“Black Sails” është një aventurë pirate që përqendrohet në bëmat e Kapiten Flint, i cili ka një reputacion në të gjithë Indet Perëndimore si më i shkëlqyeri, më i tmerrshmi nga të gjithë piratët e Epokës së Artë. Është viti 1715, dhe ndërsa Flint lufton për mbijetesë në ishullin New Providence, një parajsë e mbushur me piratë, prostituta, hajdutë dhe kërkues të thesareve, në vazhdën e kërcënimeve nga forcat britanike dhe spanjolle, ai bën aleancë me Eleanor Guthrie, vajzën të mbretit vendas, për të gjuajtur çmimin përfundimtar dhe për të siguruar mbijetesën e popullit të tij. Por në rrugën e tij qëndrojnë kapedanë rivalë, babai ndërhyrës i Eleanorës dhe mbase pengesa më e madhe për të gjithë: John Silver, një marinar i ri, i shkathët dhe me autoritet, i shtuar kohët e fundit në ekuipazhin e Flintit.

Original titleBlack Sails
Firt air dateJan. 25, 2014
Last air dateApr. 02, 2017
Seasons4
Episodes38
StatusEnded

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Jan. 25, 2014
 • 1 - 1
  I.Jan. 25, 2014
 • 1 - 2
  II.Feb. 01, 2014
 • 1 - 3
  III.Feb. 08, 2014
 • 1 - 4
  IV.Feb. 15, 2014
 • 1 - 5
  V.Feb. 22, 2014
 • 1 - 6
  VI.Mar. 01, 2014
 • 1 - 7
  VII.Mar. 08, 2014
 • 1 - 8
  VIII.Mar. 15, 2014
2Sezoni 2 Jan. 24, 2015
3Sezoni 3 Jan. 23, 2016
4Sezoni 4 Jan. 29, 2017

FILMA TE NGJASHEM