The Vampire Diaries

The Vampire Diaries

Sep. 10, 2009
Your rating: 0
9.6 126 votes

Krijues

Cast

Paul Wesley isStefan Salvatore
Stefan Salvatore
Ian Somerhalder isDamon Salvatore
Damon Salvatore
Kat Graham isBonnie Bennett
Bonnie Bennett
Candice King isCaroline Forbes
Caroline Forbes
Zach Roerig isMatt Donovan
Matt Donovan
Matthew Davis isAlaric Saltzman
Alaric Saltzman
Julia Vasi isTrudy Sulez
Trudy Sulez

Video trailer

Images

Synopsis

Historia e dy vëllezërve vampirë të fiksuar me të njëjtën vajzë, e cila mban një ngjashmëri të mrekullueshme me vampirën e bukur, por të pamëshirshme që ata e njihnin dhe e deshën më 1864.

Original titleThe Vampire Diaries
Firt air dateSep. 10, 2009
Last air dateMar. 10, 2017
Seasons8
Episodes171
StatusEnded

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Sep. 10, 2009
2Sezoni 2 Sep. 09, 2010
3Sezoni 3 Sep. 15, 2011
4Sezoni 4 Oct. 11, 2012
5Sezoni 5 Oct. 03, 2013
6Sezoni 6 Oct. 02, 2014

FILMA TE NGJASHEM